Clubhouse Davetiyesi

Clubhouse Davetiyesi Nedir ?

Clubhouse, yazılım geliştiricileri Alpha Exploration Co. tarafından 2020’de başlatılan, yalnızca davetiyeyle girilebilen bir sesli sohbet sosyal ağ uygulamasıdır.
Aralık 2020 itibariyle, yaklaşık 100 milyon dolar değerindeydi. 21 Ocak 2021’de değerleme bir milyar ABD Dolarına ulaştı.
İşleri basitleştirmek için, diyelim ki bu, başka birinin konuşmasına kulak misafiri olmanızı sağlıyor (tabii ki, onlar da izin veriyorsa)
Bunu bir odaya katılmayı ve bir konferans görüşmesinde, bazı kişiler konuşurken konuşurken ve çoğu sadece dinleyen pusuda beklerken düşünün. Ve tıpkı bir telefon görüşmesi gibi, konuşma bittiğinde oda kapanır.

Bu internetteki başka bir anlamsız şey mi? Clubhouse’dan ne alabilirim?
sanmıyorum. Clubhouse’da girişimcilik, dijital pazarlama, WordPress, güzellik ipuçları ve çok daha fazlası gibi hangi konulara ilgi duyacağınızı seçebilirsiniz. Size mantıklı gelen konuları bulabilir ve ilgili konuda uzman veya influencer olan kişileri takip edebilirsiniz.

FOMO neden gerçek?
Sadece kaydolamayacağınız için davet edilmeniz gerekir.Elon Musk gibi ünlülerin konuşmalarını canlı olarak dinleyebilirsiniz.
Son zamanlarda Elon Musk, Robinhood CEO’su Vlad Tenev ile Clubhouse’da bir sesli sohbete ev sahipliği yaptı. Etkinlik, uygulama konuşma odası sınırlarını aştı ve YouTube’a canlı olarak yayınlandı. Clubhouse’un başlangıç ​​listelerinin en üstüne çıkmasına yardımcı oldu ve davetler için bir mücadeleye yol açtı. 1 Şubat 2021 itibariyle Clubhouse’un 2 milyon kullanıcısı var.
Clubhouse, uygulama üzerinden içerik oluşturuculara doğrudan ödeme yapmak için bahşiş, bilet veya abonelik gibi yakında çıkacak yeni özellikleri duyurdu. Lansmanından bu yana yeni fonlar toplayan Clubhouse, şimdi 1 milyar dolar değerinde ve AirBnb, Uber ve SpaceX gibi bir Unicorn girişimi olarak kabul ediliyor.
Kredi: Guardian

Peki ücretsiz davetiye nasıl alınır?
Telegram’da bir Kulüp Evi davet odası düzenleyen Reddit üyeleri var (Bu makalenin altındaki bağlantı – ne yapacağınızı bilmeniz için önce kuralları okumanız gerekiyor)
*Devam etmeden önce Telegram ve Clubhouse uygulamasını indirdiğinizden emin olun.
Clubhouse davet odasının basit bir kuralı vardır: Sırada yanınızda olan diğerlerini davet edin.
Sohbet odasına girdiğinizde kendinizi sıraya ekleyin.
Sıranızı bekleyin ve mümkün olduğunca çevrimiçi olun, böylece kaçırılmayacaksınız.

Kuyrukta sizden önce biri girdiğinde sizi davet edecektir. Cep telefonu numaranızı (ülke kodu ile birlikte) özel mesaj yoluyla vermeniz gerekmektedir. Hangi ülkeden olursanız olun, ancak şu an için yalnızca iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Davet edildikten sonra bir süre bekleyin. Sohbet odasındaki bazı kullanıcılar davetiyeyi almadan önce 15 dakikalık bir gecikme yaşadı.
Davetinizi aldıktan sonra onaylayın ve sıradaki yanınızdaki kişileri davet etmek için 2 davetinizi kullanın.